Τυχερή στάθηκε η ομάδας μας, παρά την κακή εμφάνιση, στον 1ο αγώνα του δεύτερου γύρου της Γ2. Η αστοχία για άλλη μία φορά ήταν παρούσα με την αντίπαλο ομάδα ΜΕΤΕΩΡΙΤΕΣ ΑΜΠΣ. Στην 1η περίοδο παρά τα πολλά λάθη των αντιπάλων (8) δεν καταφέραμε να πάρουμε το προβάδισμα στο σκορ, με αποτέλεσμα να είμαστε πίσω 17-15. Στην 2η περίοδο πάλι με κακά ποσοστά (0/9 3ποντα) και σκοράροντας μόλις 6 πόντους κλείσαμε το ημιχρόνου με σκορ μίνι!! 27-21 υπέρ των αντιπάλων. Μετά την κατσάδα (και λίγα είπε!!) του προπονητή στο ημίχρονο, παίξαμε καλύτερη άμυνα και δεχόμενοι μόνο 4 πόντους σε αυτή την περίοδο κλείσαμε την 3η περίοδο μπροστά στο σκορ 35-31. Στην 4η περίοδο υπήρχε ισορροπία στο σκορ και από τις δύο ομάδες και μόνο προς την λήξη του αγώνα οι αντίπαλοι πήραν ένα μικρό προβάδισμα 3 πόντων. Εκεί μίλησε ο Mr τρίποντο Δήμου!! Με μόλις 18 δεύτερα για την λήξη, με τρίποντο μαχαιριά καταφέραμε να ισοφαρίσουμε το παιχνίδι. Μάλιστα είχαμε και την δυνατότητα να πάρουμε και το παιχνίδι στην κανονική διάρκεια του αγώνα, αφού κλέψαμε την μπάλα αλλά αστοχήσαμε στο σουτ. Με σκορ 48-48 οδηγηθήκαμε στην παράταση. Στην ευστοχία που είχαμε στην γραμμή των βολών (5/7 εμείς – 2/8 οι αντίπαλοι) κρίθηκε το παιχνίδι. Το τελικό 58-56 μας αφήνει ικανοποιημένους με την νίκη αλλά όχι με την εμφάνιση. Συγχαρητήρια στους αντιπάλους.

Καλύτερος παίκτης ήταν ο ΠΛΙΑΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΣ (4 πόντους/7 ριμπάουντ/13 EFF). Πρώτος σκόρερ ο ΠΑΤΡΟΥΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ με 15 πόντους.

Επόμενη αγωνιστική, την Τρίτη 28/1 με την ομάδα ΑΤΛΑΣ ΑΟΚ.