Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ, δεν καταφέραμε να πάρουμε την νίκη πληρώνωντας την αστοχία μας κυρίως από την γραμμή των ελευθέρων βολών (3/17 εμείς!! 17/21 οι αντίπαλοι). Στην 1η περίοδο οι αντίπαλοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι παίρνωντας προβάδισμα μέχρι και 8 πόντων αλλά ισορροπήσαμε παίζοντας καλύτερη άμυνα, κλείνοντας πίσω στο σκορ 17-15. Στην 2η περίοδο και οι δύο ομάδες παίζοντας όμορφο μπάσκετ, ήταν κοντά στο σκορ, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με 37-34 υπέρ των αντιπάλων. Μία και από τα ίδια και στην 3η περίοδο με εναλλαγή στο προβάδισμα, κλείσαμε την 3η περίοδο πίσω στο σκορ 57-55. Στην 4η περίοδο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι αλλά η πιο εύστοχη ομάδα πήρε δίκαια τη νίκη. Αν και η ομάδα μας έκανε 19 περισσότερα σουτ από τους αντιπάλους και τους ανάγκασε να υποπέσουν σε 22 λάθη έναντι 7 δικά μας, στο τέλος της ημέρας η πιο εύστοχη ομάδα κερδίζει. Οι αντίπαλοι τελείωσαν το παιχνίδι με 41% στα 3ποντα (9/22) και 81% στις βολές (17/21) ενώ εμείς με το πολύ λίγο 17% στις βολές (3/17) και 26% στα 3ποντα (9/34). Συγχαρητήρια στους αντιπάλους. Επίσης πολλά συγχαρητήρια στους διαιτητές για την άρτια διαιτησία τους (πρέπει τουλάχιστον να αναγνωρίζουμε τις καλές διαιτησίες γιατί είναι είδος προς εξαφάνιση!!)

Καλύτερος παίκτης και πρώτος σκόρερ ήταν ο ΔΟΥΝΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (22 πόντους/5 ριμπάουντ/18 EFF).

Επόμενη αγωνιστική, την Παρασκευή 14/2 (Αγ. Βαλεντίνου!! στον Δρυμό) με την ομάδα ΜΕΓ ΑΛΕΞ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ ΑΜΣ.