Νίκη χρειαζόμασταν για να ανέβουμε στην βαθμολογία και αυτό έγινε.. Με αντίπαλο την ομάδα ΕΛΒΕΤΙΑ 2005 ΟΚΘ καταφέραμε να πάρουμε σχετικά εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα. Στην 1η περίοδο αρχίσαμε όπως συνήθως (νωθρά!!), με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι να πάρουν μικρό προβάδισμα με 14-12 στο τέλος της 1ης περιόδου. Στην 2η περίοδο και αφού είχαμε πλέον ζεσταθεί, σε ένα κρύο γήπεδο χωρίς θέρμανση (συνηθισμένο!!), περιορίσαμε τους αντιπάλους στο σκοράρισμα και στο τέλος του ημιχρόνου ήμασταν μπροστά στο σκορ 29-21. Οι αντίπαλοι όμως δεν τα παράτησαν και προσπάθησαν να είναι κοντά στο σκορ. Το σκορ στο τέλος της 3ης περιόδου ήταν 40-35 υπέρ μας. Και εκεί που συνήθως κάτι παθαίνουμε και δεν σκοράρουμε στην 4η περίοδο, κάτι συνέβη (ακόμα ψάχνουμε να βρούμε τι έγινε!!) και σκοράραμε συνεχώς!! Καταφέραμε να πάρουμε διαφορά 12 πόντων την οποία διατηρήσαμε μέχρι το τέλος, με τελικό σκορ το 61-47. Συγχαρητήρια στους αντιπάλους για την προσπάθεια.

Καλύτερος παίκτης ήταν ο ΠΑΤΡΟΥΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ (11 πόντους/14 ριμπάουντ/19 EFF). Πρώτος σκόρερ ο ΚΑΝΕΛΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ με 14 πόντους που είναι και ατομικό ρεκόρ στην ομάδα. Πάντα τέτοια Bill!!

Επόμενη αγωνιστική και τελευταία για το 2019, την Τρίτη 17/12 με την ιστορική ομάδα ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΣ.