Με νίκη συνεχίσαμε την 4η αγωνιστική της Γ2. Με αντίπαλο την νεανική ομάδα ΑΜΣ ΒΙΚΤΩΡ καταφέραμε να πάρουμε την 2η νίκη στο πρωτάθλημα. Η ομάδα μας ξεκίνησε όπως συνήθως, μη παίζοντας δυνατά την 1η περίοδο, με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι να πάρουν προβάδισμα με 15-8 στο τέλος της 1ης περιόδου. Στο ξεκίνημα της 2ης περιόδου και για πέντε λεπτά επίσης δεν είχαμε καταφέρει να σημειώσουμε κάποιο καλάθι.  Σε εκείνο το σημείο όμως ξεκίνησε η αντεπίθεση!! Έτσι στο τέλος του ημιχρόνου το σκορ ήταν 26-19 υπέρ του αντιπάλου. Βγαίνοντας από τα αποδυτήρια (τρόπος του λέγειν!!) καταφέραμε με ένα 22-3 και αφού δεν επιτρέψαμε στους αντιπάλους να σκοράρουν εντός παιδιάς να προηγηθούμε με 29-41 στο τέλος της 3ης περιόδου. Στην τελευταία περίοδο, σαφώς πιο έμπειρη ομάδα από τα νεαρά παιδιά του αντιπάλου, το μόνο που χρειάστηκε να κάνουμε ήταν να διαχειριστούμε το προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα για το τελικό 40-50. Η ερχόμενη εβδομάδα δεν έχει αγώνα, οπότε εντατικές προπονήσεις για να είμαστε έτοιμη για τον αγώνα μετά την εθνική γιορτή της 28ης Οκτωβρίου.

Καλύτερος παίχτης ήταν ο ΠΑΤΡΟΥΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ (9 πόντους/8 ριμπάουντ/10 EFF). Πρώτος σκόρερ ο ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ με 10 πόντους.

Επόμενη αγωνιστική στην έδρα μας, την Τρίτη 29/10 με την ομάδα ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ ΑΜΣ.