Σε ένα κακό και νευρικό παιχνίδι για την ομάδα μας, δεν καταφέραμε να πάρουμε την νίκη, από την νεανική ομάδα του ΒΙΚΤΩΡ ΑΜΣ, που θα μας ανεβάσει στον πίνακα της βαθμολογίας. Στην 1η περίοδο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και κακό και για τις δύο ομάδες, με σούπερ!! ποσοστά από την γραμμή του 3πόντου (1/14 και οι δύο ομάδες!!) κλείνοντας πίσω στο σκορ 11-12. Στην 2η περίοδο οι αντίπαλοι πήραν σημαντικό προβάδισμα βελτιώνοντας εντυπωσιακά τα ποσοστά τους από τα 6,75 (6/10!!) και σε συνδυασμό με τα πολλά λάθη μας, το σκορ στο ημίχρονο ήταν 24-38 υπέρ των αντιπάλων. Στην 3η περίοδο προσπαθήσαμε με καλύτερη άμυνα να πλησιάσουμε στο σκορ, αλλά δεν τα καταφέραμε, κλείνοντας την 3η περίοδο πίσω στο σκορ 42-57. Στην 4η περίοδο το παιχνίδι για εμάς κράτησε μόνο 4 λεπτά, καθώς στο 34 και ενώ είχαμε πλησιάσει στους 7 πόντους (55-62) δεν βάλαμε ούτε έναν μέχρι το τέλος του αγώνα!! Το τελικό 55-69 είναι δίκαιο και μας αφήνει να προσπαθούμε να βρούμε σταθερότητα από παιχνίδι σε παιχνίδι. Στα αξιοσημείωτα του παιχνιδιού, η 1η εμφάνιση του μικρού μας ΜΙΧΑΛΑΙΝΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ που είναι ο μικρότερος παίκτης που έχει αγωνιστεί στο ανδρικό. Συγχαρητήρια στους αντιπάλους.

Καλύτερος παίκτης ήταν ο ΜΠΙΖΙΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (16 πόντους/4 ριμπάουντ/17 EFF) και πρώτος σκόρερ ο ΔΟΥΝΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (19 πόντους).

Επόμενη αγωνιστική, την Τρίτη 25/2 στην έδρα μας με την ομάδα ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ ΑΣ.