Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση, απέναντι σε μόλις 6 παίκτες της αντίπαλης ομάδας του ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΛΗΤΗΣ, η ομάδας μας πήρε εύκολη νίκη. Στην 1η περίοδο πήραμε από νωρίς το προβάδισμα, χωρίς όμως να πάρουμε μεγάλη διαφορά κλείνοντας με το σκορ 16-12. Στην 2η περίοδο μία από τα ίδια, πηγαίνοντας στο ημίχρονο 34-28 μπροστά στο σκορ. Ξεκινώντας το δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μόνο μέχρι το 24 λεπτό που το σκορ ήταν 38-35 υπέρ μας. Στην συνέχεια οι αντίπαλοι σκόραραν μόλις 4 πόντους μέχρι την λήξη του αγώνα!! κάνοντας εύκολο το έργο μας. Από το τελικό 61-39 θα έχουμε μόνο να θυμόμαστε το πρώτο καλάθι που πέτυχε με την ομάδα μας ο μικρός μας!! Μπράβο Γιάννη!! Συγχαρητήρια στους αντιπάλους για την προσπάθεια.

Καλύτερος παίκτης ήταν ο ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (13 πόντους/11 ριμπάουντ/22 EFF). Πρώτος σκόρερ ο ΜΠΙΖΙΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ με 14 πόντους.

Επόμενη αγωνιστική, μετά το πέταγμα του αετού!! την Κυριακή 8/3 με την ομάδα ΠΥΡΡΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ΑΕΣ.