Το έχει κάνει αμέτρητες φορές, το έκανε άλλη μία. Με μόλις οκτώ παίκτες και με τρομερό buzzer beater του Δάμπα (Δημήτρη Δάμπαση) μεγάλη νίκη απέναντι στην ομάδα του ΜΕΓ ΑΛΕΞ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ ΑΜΣ.  Στην 1η περίοδο οι αντίπαλοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι, κάτι το οποίο είναι συνηθισμένο για την ομάδα μας, και με ιδιαίτερη ευστοχία στα 3ποντα (5/8) πήραν προβάδισμα 7 πόντων 23-16 στο τέλος της περιόδου. Στην 2η περίοδο καταφέραμε να ισορροπίσουμε το παιχνίδι, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με 35-34 υπέρ μας. Στην 3η περίοδο οι αντίπαλοι ξαναπήραν το προβάδισμα, κλείνοντας την 3η περίοδο πίσω στο σκορ 49-45. Στην 4η περίοδο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μέχρι το τέλος. Αν και η αστοχία μας, για άλλη μία φορά, στις βολές θα μας κόστιζε την νίκη (5/13 εμείς έναντι 7/8 οι αντίπαλοι την 4η περίοδο!!) ο Δάμπασης είχε διαφορετική άποψη. Πιο συγκεκριμένα με το σκορ ισόπαλο 60-60 12″ από την λήξη οι αντίπαλοι είχαν την μπάλα κάνοντας επίθεση. Στο 1,2″ όμως κάναμε φάουλ και οδηγήθηκαν στις βολές. Ευστόχησαν στην 1η και κάνοντας airball στην 2η, καταλογίστηκε τεχνική ποινή στον παίκτη που εκτέλεσε εσκεμμένα άστοχα την 2η βολή. Με το σκορ 61-60 υπέρ των αντιπάλων, είχαμε στην χειρότερη την ευκαιρία να πάμε το παιχνίδι στην παράταση, αν ευστοχούσαμε στην βολή. Αυτό όμως δεν έγινε!! Οπότε έμεναν 1,2″ στην ουσία να πάρουμε ένα σουτ. Οι οδηγίες δόθηκαν στο ταιμ αουτ και εκτελέστηκαν κατά γράμμα!! Ο Δάμπασης πήρε τη μπάλα μετά από τα σκριν που έγιναν και απλά εκτέλεσε (δεν περιγράφω άλλο!!). Όπως είναι κατανοητό όλοι τρέξαμε να τον αγκαλιάσουμε και να πανηγυρίσουμε την νίκη.. Συγχαρητήρια στους αντιπάλους.

Καλύτερος παίκτης και πρώτος σκόρερ ήταν ο ΠΑΤΡΟΥΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ (18 πόντους/7 ριμπάουντ/17 EFF).

Επόμενη αγωνιστική, την Τρίτη 18/2 με την ομάδα ΒΙΚΤΩΡ ΑΜΣ.