Μεγάλη νίκη μετά από μεγάλη ανατροπή πήρε η ομάδας μας, κάνοντας το 2 στα 2 στον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος. Ο Ρόμπιν (Μπιζίμης) υπό την καθοδήγηση του Μπάτμαν (Ζωγραφίδης) ήταν καθοριστικοί στην επική επιστροφή. Στην 1η περίοδο παίζοντας πάλι την γνωστή μας άμυνα μείναμε, για άλλη μία φορά φέτος, πίσω στο σκορ 12-21. Στην 2η περίοδο με ουσιαστική βελτίωση στην άμυνα καταφέραμε να περιορίσουμε τους αντιπάλους (3/16 σουτ) και να πλησιάσουμε στο σκορ, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με 29-27 υπέρ των αντιπάλων. Μετά από αλλαγή στην άμυνα μας και συνεχίζοντας το ίδιο δυνατά, είχαμε άλλη μία καλή περίοδο (οι αντίπαλοι είχαν 1/14 σουτ) κλείσαμε την 3η περίοδο μπροστά στο σκορ 38-35. Στην 4η περίοδο υπήρχε ισορροπία στο σκορ και από τις δύο ομάδες μέχρι και 1 λεπτό από το τέλος. Πιο συγκεκριμένα 38» από το τέλος το σκορ ήταν 46-51 και στα 24» 48-52. Σε αυτό το σημείο οι αντίπαλοι χάσανε 2 βολές που θα ήταν καθοριστικές για την εξέλιξη του αγώνα. Ένα τρίποντο όμως 10» από την λήξη από τον Ρόμπιν και κλέψιμο του ίδιου που οδήγησε τους αντιπάλους να κάνουν και αντιαθλητικό φάουλ, καθώς και η ευστοχία στις βολές (4/4 στα τελευταία 10») μας έδωσαν την μεγάλη νίκη. Βέβαια με 3 πόντους μπροστά, οι αντίπαλοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν το σκορ καθώς στο τελευταίο δευτερόλεπτο ο Μπάτμαν πέταξε!! να σταματήσει τρίποντο των αντιπάλων και υπέπεσε σε φάουλ. Το τελικό 55-53 μας αφήνει ικανοποιημένους με την νίκη και ευελπιστούμε σε ανάλογη συνέχεια. Συγχαρητήρια στους αντιπάλους.

Καλύτερος παίκτης και πρώτος σκόρερ ήταν ο ΜΠΙΖΙΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (15 πόντους/8 ριμπάουντ/18 EFF).

Επόμενη αγωνιστική, την Δευτέρα 3/2 με την ομάδα ΠΕΡΑ ΑΣ.