Την νίκη με καλή εμφάνιση, παρά τις απουσίες, πήρε η ομάδα μας την 7η αγωνιστική της Γ2. Με αντίπαλο την ομάδα ΠΥΡΡΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ΑΕΣ μπήκαμε δυνατά από το πρώτο λεπτό και καταφέραμε να πάρουμε διαφορά 10 πόντων στο τέλος της 1ης περιόδου (20-10). Στον ίδιο ρυθμό και την 2η περίοδο, συνεχίζοντας να έχουμε καλά ποσοστά στην επίθεση, διατηρήσαμε την διαφορά κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 40-26. Και εκεί που συνήθως οι αντίπαλοι επανέρχονται, αυτή τη φορά δεν το καταφέραμε!! Συνεχίσαμε να παίζουμε καλά αυξάνοντας την διαφορά υπέρ μας. Το σκορ στο τέλος της 3ης περιόδου ήταν 57-38. Στην τελευταία περίοδο, εκτός από ένα τετράλεπτο που κολλήσαμε και οι αντίπαλοι κατάφεραν να μειώσουν στους 9 πόντους, δεν τα κατάφεραν και με το τελικό 71-55 τελείωσε το παιχνίδι. Στα αξιοσημείωτα του παιχνιδιού είναι ότι και οι 10 παίκτες που αγωνίστηκαν σκόραραν. Τους πρώτους πόντους με την ομάδα μας πέτυχε ο Θεολόγης Αστέρης. Ακολουθεί δύσκολο παιχνίδι σε δύο ημέρες με τους αήττητους του ομίλου.

Καλύτερος παίκτης και πρώτος σκόρερ ήταν ο ΔΟΥΝΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (19 πόντους/4 ριμπάουντ/3 ασίστ/17 EFF).

Επόμενη αγωνιστική, την Πέμπτη 21/11 με την ομάδα ΑΕΤΟΙ ΠΟΛΙΧΝΗΣ ΑΣ.