Κακό ξεκίνημα για την νέα χρονιά είχε η ομάδα μας την 13η αγωνιστική και τελευταία του 1ου γύρου της Γ2. Η περίοδος των διακοπών δεν μας ευνόησε, καθώς είχαμε μία κακή εμφάνιση με την αντίπαλο ομάδα ΚΑΝΑΡΗΣ ΑΠΣ. Στην 1η περίοδο ξεκινήσαμε για άλλη μία φορά πολύ χαλαρά επιτρέποντας στους αντιπάλους να σκοράρουν σχετικά εύκολα. Στην συνέχεια ισορροπήσαμε, με αποτέλεσμα 18-18 στο τέλος της 1ης περιόδου. Στην 2η περίοδο πάλι με μέτρια εμφάνιση δεν καταφέραμε να πάρουμε προβάδισμα στο σκορ. Έτσι στο τέλος του ημιχρόνου το σκορ ήταν 33-32 υπέρ των αντιπάλων. Μία από τα ίδια και στο δεύτερο ημίχρονο, με αστοχία και από τις δύο ομάδες, κλείνοντας την 3η περίοδο με πίσω στο σκορ 44-42. Στην αρχή της τελευταίας περιόδου, οι αντίπαλοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα 10 πόντων και εμείς σε κανένα σημείο δεν καταφέραμε να απειλήσουμε ώστε να πλησιάσουμε για να διεκδικήσουμε το παιχνίδι. Το τελικό 67-58 μας αφήνει λίγο απογοητευμένους με την εμφάνιση σε σχέση με τις τελευταίες εμφανίσεις του 2019. Συγχαρητήρια στους αντιπάλους.

Καλύτερος παίκτης ήταν ο ΔΑΜΠΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ με ένα ακόμα double double (13 πόντους/10 ριμπάουντ/16 EFF). Πρώτος σκόρερ ο ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΣΑΒΒΑΣ με 14 πόντους.

Επόμενη αγωνιστική, και πρώτη για τον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος, το Σάββατο 18/1 με την ομάδα ΜΕΤΕΩΡΙΤΕΣ ΑΜΠΣ.