Με νίκη κλείσαμε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις για το 2019. Με αντίπαλο την ομάδα ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΣ καταφέραμε να πάρουμε σχετικά εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα. Στην 1η περίοδο υπήρχε ευστοχία και από τις δύο ομάδες, με αποτέλεσμα να πάρουμε μικρό προβάδισμα με 18-17 στο τέλος της 1ης περιόδου. Στην 2η περίοδο για 7 λεπτά και οι δύο ομάδες δεν είχαν σκοράρει. Και εκεί που ελπίζαμε να κάνουμε ένα ακόμη ρεκόρ (να μην σκοράρει κανένας για μια ολόκληρη περίοδο!!), ήρθαν οι αντίπαλοι και μας χάλασαν τα σχέδια. Οπότε ελεύθεροι από το άγχος, αρχίσαμε να σκοράρουμε και στο τέλος του ημιχρόνου ήμασταν μπροστά στο σκορ 27-23. Στην 3η περίοδο πατήσαμε λίγο γκάζι (μην γκρεμοτσακιστούμε κιόλας!!) και αφού ευστοχήσαμε και σε 3 τρίποντα καταφέραμε να πάρουμε μία μικρή διαφορά. Το σκορ στο τέλος της 3ης περιόδου ήταν 44-37 υπέρ μας. Στην 4η περίοδο, στην αρχή, καταφέραμε να αυξήσουμε την διαφορά μέχρι και 11 πόντους. Οι αντίπαλοι όμως δεν τα παράτησαν και 3 λεπτά πριν το τέλος κατάφεραν να μειώσουν στους δύο 52-50. Εκεί όμως δείξαμε σοβαρότητα και με ένα σερί 8-0 τελείωσε το παιχνίδι με 60-50. Συγχαρητήρια στους αντιπάλους (και στον αειθαλή Χρήστο Κωνσταντινίδη) για την προσπάθεια. Ευχόμαστε καλές γιορτές και υγεία σε όλο τον κόσμο..

Καλύτερος παίκτης και πρώτος σκόρερ ήταν ο ΠΑΤΡΟΥΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ (19 πόντους/9 ριμπάουντ/19 EFF).

Επόμενη αγωνιστική και πρώτη για το 2020 (με το καλό να μας μπεί!!), την Παρασκευή 10/1 με την ομάδα ΚΑΝΑΡΗΣ ΑΠΣ.