Την ήττα με καλάθι στα τελευταία 3» γνώρισε η ομάδα μας την 6η αγωνιστική της Γ2. Με αντίπαλο την ομάδα ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ ΑΣ δεν καταφέραμε να κερδίσουμε ένα ακόμα παιχνίδι πληρώνοντας για άλλη μία φορά την αστοχία στην τελευταία περίοδο. Στην 1η περίοδο υπήρχε ισορροπία στο παιχνίδι, με αρκετή αστοχία και από τις δύο ομάδες και τελειώνοντας την περίοδο είχαμε ένα μικρό προβάδισμα 12-8. Στην 2η περίοδο μία από τα ίδια.. Έτσι στο τέλος του ημιχρόνου το σκορ ήταν 23-21 υπέρ μας. Για άλλη μία φορά στην 3η περίοδο παίξαμε καλύτερα και καταφέραμε να πάρουμε μικρό προβάδισμα 6 πόντων. Το σκορ στο τέλος της 3ης περιόδου ήταν 38-32 υπέρ μας. Στην τελευταία περίοδο, συνεχίζοντας την κακή φετινή παράδοση (να είμαστε άστοχοι!!), αφήσαμε τους αντιπάλους να αντεπιτεθούν και μάλιστα πήραν και προβάδισμα στο σκορ με 5 πόντους 2 λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού. Παίζοντας καλύτερη άμυνα εκείνο το χρονικό διάστημα καταφέραμε τελικά να ισοφαρίσουμε με 3ποντο στα 10» πριν την λήξη. Και εκεί που όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα οδηγηθεί στην παράταση, με καλάθι στα 3»  η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να μας κερδίσει. Συγχαρητήρια στους αντιπάλους.

Καλύτερος παίκτης και πρώτος σκόρερρ ήταν ο ΠΑΤΡΟΥΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ (17 πόντους/6 ριμπάουντ/19 EFF).

Επόμενη αγωνιστική, την Τρίτη 19/11 με την ομάδα ΠΥΡΡΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ΑΕΣ.