Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας την 5η αγωνιστική της Γ2. Με αντίπαλο την ομάδα ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ ΑΜΣ καταφέραμε να χάσουμε με τον ίδιο σχεδόν τρόπο όπως με την ομάδα ΠΕΡΑ ΑΣ. Στην 1η περίοδο υπήρχε ισορροπία στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι να πάρουν μικρό προβάδισμα με 18-19 στο τέλος της 1ης περιόδου. Στην 2η περίοδο παίζοντας καλύτερη άμυνα καταφέραμε να πάρουμε διαφορά 10 πόντων. Έτσι στο τέλος του ημιχρόνου το σκορ ήταν 38-28 υπέρ μας. Το ίδιο δυνατά ξεκινήσαμε και στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα περίπου στο 25ο λεπτό το σκορ ήταν 47-32 υπέρ μας. Κάπου εκεί εφησυχάσαμε και η αντίπαλος ομάδα αλλάζοντας την άμυνα σε ζώνη κατάφερε να πλησιάσει. Το σκορ στο τέλος της 3ης περιόδου ήταν 50-44 υπέρ μας. Στην τελευταία περίοδο, συνεχίσαμε να έχουμε προβάδισμα 4-5 πόντων, που είχε σαν αποτέλεσμα στο 35ο λεπτό να είμαστε μπροστά με 60-55. Κάπου εκεί κλείσανε τα φώτα!! Με μόλις 2 πόντους το τελευταίο 5λεπτο δεν καταφέραμε να διεκδικήσουμε την νίκη με τελικό σκορ το 62-66. Συγχαρητήρια στους αντιπάλους. Την ερχόμενη εβδομάδα ακολουθεί ταξίδι στον Δρυμό.

Καλύτερος παίχτης ήταν ο ΔΑΜΠΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (11 πόντους/8 ριμπάουντ/17 EFF). Πρώτος σκόρερ ο ΔΟΥΝΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ με 20 πόντους.

Επόμενη αγωνιστική στον μαγευτικό Δρυμό, την Τετάρτη 6/11 με την ομάδα ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ ΑΣ.