Παιχνίδι που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό μας επιφύλαξε η 3η αγωνιστική της Γ2. Με αντίπαλο την ομάδα ΑΣ ΠΕΡΑ γνωρίσαμε την 2η ήττα στο πρωτάθλημα. Η ομάδα μας ξεκίνησε νωθρά το παιχνίδι, με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι να πάρουν προβάδισμα με 22-16 στο τέλος της 1ης περιόδου. Στην  2η περίοδο και αφού «ξυπνήσαμε» παίζοντας καλύτερα και αμυντικά και επιθετικά, καταφέραμε να προηγηθούμε με 38-30. Ξεκινήσαμε με τον ίδιο ρυθμό και την 3η περίοδο, αλλά κάπου στα μέσα της περιόδου οι αντίπαλοι βρήκαν την ευστοχία τους έξω από τα 6.75 που είχε αποτέλεσμα να προηγηθούν με 51-48. Την 4η περίοδο οι αντίπαλοι είχαν το προβάδισμα που έφτασε μέχρι και τους 10 πόντους αλλά με μία αντεπίθεση στο τέλος καταφέραμε να μειώσουμε στον πόντο 65-66 ένα λεπτό πριν το τέλος. Εκεί οι λάθος επιλογές (2 λάθη) και η αστοχία δεν μας επέτρεψαν να διεκδικήσουμε την νίκη. Συγχαρητήρια στην αντίπαλη ομάδα για την νίκη. Ανασύνταξη με προπόνηση γιατί σε 3 ημέρες έχουμε την 4η αγωνιστική.

Καλύτερος παίχτης και πρώτος σκόρερ, για άλλη μία φορά φέτος, ήταν ο ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (21 πόντους/9 ριμπάουντ/27 EFF).

Επόμενη αγωνιστική στο γήπεδο της Κλεάνθους, την Παρασκευή 18/10 με την ομάδα ΒΙΚΤΩΡ ΑΜΣ.